انجمن علمی عمومی ناجی

نسخه‌ی کامل: قاصدک های بی پر( زهرا عباسی نیاسر)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
قاصدکهای بی پر
زهرا عباسی نیاسر
برگزیده ی چهارمین دوره ی مسابقات کشوری
شعر و داستان کوتاه 1389

مقدمه :
همیشه بهانه ای هست ، حتی اگر چشمان تو از راه نگاه من گم شوند !
همیشه می شود گوشه ای کزکزد و میان کاغذها پادشاهی کرد ، می شود تمام شاهنامه ها را بی ردپایی خدایی کرد ، همیشه بهانه ای هست برای نوشتن و زمینی کردن گنجشککان رقصان در این جمجمه ...
پاک کردن تو از لابه لای سطرهای این دفتر کار من نیست./

این متن بالا چند خطی از مقدمه ی کتاب حاضر بود و در 7 بخش نگاشته شده .
1- من بر بوی تن تو آشناتر از انتظار یعقوبم
2-گونه هایم نیش باران زنبورها شد از چشمهای عسلی ام اشک می ریخت ...
3- داشتم میان لحظه ها جایی برای تو خالی می کردم همین که نیمکت خالی شد غیبت زد شاید باید میان دل تو جایی برای خودم باز می کردم
4-هیچ قاصدک خانه نشینی بر رسالت مبعوث نخواهد شد "دلدادگی" اسم شب آسمانی شدن است ...
5-برای تو نوشتن گوشواره ای آویخته برگوشهای لحظه های من است پوشیه ی بیگانگی گوش و گوشواره را می بلعد
6-می شود رفت و فراموش کرد جنگلی را که آهوان معصوم دلداده اش را به پای باور عشق یک پلنگ به شکار گاه روانه کرده است ...
مخفی :
حالا که همه ی پادشاهان جهان رسم رفتن آموخته اند من می خواهم نه ملکه که همان سرباز ساده باشن و با خودم روم
7- می شود کبودی یک اشتیاق را بر تنی ماهپاره داغ تزد می شود بر داغی گریست می شود داغی برخاست ...
مخفی :
روزگاری که می گذرد غبار فراموشی را بر تن قلم هایم نشانده ، آن قدر که یادم رفته بود نوشتن می دانم ، یادم رفته وبد خاطره ی لوح های کلاس اول ابتدایی و پاک کنی که بیش از مدادهای سیاه نوک تیز فرسوده می شد

داشتم میان لحظه ها جایی برای تو خالی می کردم همین که نیمکت خالی شد غیبت زد شاید باید میان دل تو جایی برای خودم باز می کردم
.پاک کردن تو از لابه لای سطرهای این دفتر کار من نیست.

لینک مرجع