انجمن علمی عمومی ناجی

نسخه‌ی کامل: حكم پوشيدن كروات براى داماد؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
حكم پوشيدن كروات براى داماد چيست؟

آيات عظام امام خمينى، خامنه ‏اى، مكارم و نورى:
اگر باعث ترويج فرهنگ غرب شود، جايز نيست.
آيت الله خامنه‏ اى، اجوبه، س 1379؛آيت الله نورى، استفتاءات، ج 1، س 469 و دفتر: امام خمينى و آيت الله مكارم.

آيات عظام تبريزى، سيستانى و فاضل:
براى مسلمان بهتر است، از لباسى كه باعث تشبه به غيرمسلمانان شود، اجتناب كند .
آيت الله فاضل، جامع المسائل، ج 1، س 2238؛ آيت الله تبريزى، استفتاءات، س 2225 و 2228 و 2229 .
آيت الله بهجت و آيت الله صافى:
بنابر احتياط، استفاده نكنند .

آيت الله صافى، جامع الاحكام، ج 2، س 1731 و دفتر: آيت الله بهجت.

اداره مشاوره نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
porsemani.ir
جدیدا هم که شده پاپیون. ماشالله آقایون دارن برای خودشون خانومی میشن...........البته بلا نسبت خیلی از آقایان
خیلی پیامتون خنده دار بود - حالا ی جک خنده دار شنیدم که میگفت : بیچاره نسل های بعد که با بابا بزرگای ابرو برداشته طرفند . غش
با سلام ؛
البته اگر از منظر ترویج فرهنگی باشه درسته اما کت و شلوار برای ایران هست ؟ محسن جان لطفا در مورد تاریخچه کت و شلوار یک ارسالی بدید و تحقیقی جامع بدید که خود کت و شلوار آیا برای خود کشور ایران هست یا نه ؟
کت و شلوار بی کراوات مثل این می مونه که یه چیزی کم باشه ، من نظر شخصیم اینه که بودنش اشکالی نداره .
کت و شلوار یه لباس رسمی شناخته شده در کل جهان هستش .
من فقط در مورد کروات گفتم و در مورد تحقیق هم که گفتید چشم آقا کامران إن شاءالله .
با سلام
لازم میدونم این نکته را متذکر بشم که : هرچند ما کروات را از نظر سلیقه برای زیبایی آن لازم بدانیم ولی اولویت ها را باید در نظر گرفت . (
حالا چه تاریخ کروات را بدانیم چه ندانیم وحالا شایدم تارخچه ی کروات به ایران برگرده ولی اولویت چیه وظیفه چیه؟)
یعنی اینکه مثلا وقتی نظر شخصی من با نظر دین متفاوت بود و متغایر بود ، باید به نظر شخصی خودم عمل کنم؟ یا نه ، باید به نظر دین عمل کنم ؟ کدوم اولویت داره ؟ مسلما نظر دین یعنی نظر مطلوب خداوند متعال که وظیفه ی ما هم همینه که بندگی خداوند متعال را بکنیم .
ببینید وقتی که مراجع که حجت امام زمان بر ما هستند (طبق نامه ی شریف خود امام زمان) ، نظری دادند ، ما طبق اینکه در احکام از آن ها تقلید میکنیم و موظف به همین تقلید هستیم ( البته اگر راه احتیاط کردن را انتخاب نکردیم یا مجتهد نبودیم ) موظف به این هستیم که پا به روی سلایق شخصی بگذاریم و طبق حجت شرعی ( نظر مراجع ) عمل کنیم .
لینک مرجع