انجمن علمی عمومی ناجی

نسخه‌ی کامل: فارکس به زبان ساده یعنی چه؟ چگونه مردم از بازارهای مالی پول در می اورند؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
این پست رو شروع کردم تا کمک کنم به آگاهی هموطنانم. اینترنت برای خیلی ها فقط منبع گرفتن اطلاعات و ارتباط با دنیای خارج نیست٬ بلکه وسیله درآمد هست. یکی از  این منایع درآمدی فارکس هست. فارکس و بازارهای مالی جهانی هم مانند همه چیزهای دیگر خوبی ها و بدی هایی داره و اگر با اطلاعات و اگاهی کافی و وافی و چشم باز وارد اون بشیم چه بسا بتونیم اون رو به یک منبع خوب برای درامد جنبی خودمون تبدیل کنیم.
اینجا میخوام پستی رو شروع کنم که هرکدوم از دوستان که اطلاعاتی در مورد بازار فارکس دازند ومیخواهند اون رو با سایر اعضا در میون بذارند بتونن این کار رو بکنند. راستش در نت فروم های زیادی به این منظور وجود داره ولی از اونجایی که بسیاری از اون فروم ها و سایت های گفتگو توسط افرادی اداره میشن که با نیت های خاص و منافع شخصی سایت رو اداره میکنند و به راحتی نظرهای مخالف و حقیقت گو رو پاک میکنند من تصمیم گرفتم در اینجا که فضای آزاد تری هست این کار روانجام بدم و همه دوستان به راحتی  بتونند اطلاعاتشون رو به اشتراک بذارند و به این ترتیب هم به هم کمک کنیم و هم جلوی ضرر های احتمالی که ممکنه در این بازار به هرکدومممون وارد بشه رو بگیریم
اول از همه میخوام یه توضیخ بدم در مورد بازار فارکس و چگونگی اون:
اساس پایه فارکس و باینری آپشن تریدینگ در شرط بندی بر روی تغییر قیمت ها هست. شرکتهای فارکسی با خرید فید تغییر قیمتها از شرکتهای بزرگی مانند بلومبرگ و امثالشون٬ اجازه پیدا میکنند که بصورت ریتیل این فید رو برای استفاده عموم عرضه کنند. بعد این فید ها رو در سیستم خودشون استفاده کرده و برای خریدو فروش- در واقع شرطبندی بر روی تغییر قیمت- ارایه میکنند. شما هم در واقع دارید برروی  تغییر این قیمتها در یک فاصله زمانی شرط میبندی. اگر درست حدس زدید-الیته فقط حدس کافی نیست٬ دانش تحلیل بازار لازمه در اینجا-اون موقع شما به اندازه ای که در ایتدا تغیین کرده بودید برنده میشوید و در غیر این صورت به اندازه ای که تعیین شده پول خود را می بازید.
شما هیچ بروکر فارکس یا باینری آپشنی رو در هیچ جایی نمیتونید پیدا کنید که سهام واقعی شرکتهای دنیا رو بفروشند. هرکدوم هم که ادعای فروش سهام واقعی رو دارند دروغ میگویند. برای خرید سهام رسمی این شرکتها مانند گوگل و اپل باید از طریق شرکت های رسمی فروشنده این سهام که به بورس نیویورک و سایر بورسهای مهم متصل هستند و از طریق بانکهای عاملشون اقدام کنید. و در اینصورت شما مالک رسمی اون تعداد سهام خواهید بود.
قریبا همه بروکرها مارکت میکر هستند.یعنی از باخت من و شما سود میکنند.گاهی در شرط بندی می برند وگاهی می بازند. در مجموع هم اون شرکتهایی که مجموع بردشون بیشتر از باختشون باشه در بازار میمونند. یه در آمدی هم البته از پورسانت روی بردهای ما کاربرها دارند.
کل فارکس هم برای ما همینه. مابه عنان یک تاجردر بازار فارکس٬گاهی میبریم و گاهی میبازیم. در مجموع اگر کل بردمون بیشتر از کل باختمون بود میتونیم بگیم سود کردیم. مهم پورتفولیوی شماست و اینکه شرکت فارکس که انتخاب میکنی معتبر باشه و تحت نظارت مراجع معتبر باشه و پول شما رو به موقع بده. پس همیشه در این مورد دقت کنید. سعی کنید سایت انگلیسی رو به خوبی بخونید. فقط به حرفهای ایرانیان در فرومها توجه نکنید. منطورم این نیست که اعتماد نکنید ٬ نه! ولی فکر خودتون رو هم بکار بندازید. از مبالغ کم شروع کنید و سعی کنید ابتدا طرحها و استراتژی های خودتون رو در حساب دمو به کار ببندید و با اون تمرین کنید. وقتی کمی راه افتادید با مبالغ کم شروع کنید و یواش یواش بالاببرید. زیاد طمع نکنید. هیچوقت روی فارکس به عنوان منبع درامد اصلی تون حساب نکنید و تمام سرمایه زندگی تون رو توی اون بازار نذارید.
من خودم ترجیحم اینه که با چند تا بروکر کار کنم و همه تخم مرغهام رو در یک سبد نذارم. یکی از بروکرهایی که دارم باهاش کار میکنم و راضی هم هستم ازش فیبوگروپ(Fibogroup)هست.
[size=10pt]سعی میکنم در پست های بعدی بیشتر در مورد فارکس و باینری آپشنز توصیح بدم. تحارب خودم رو هم باهاتون به اشتراک بذارم.

لینک مرجع