انجمن علمی عمومی ناجی

نسخه‌ی کامل: قرص های آرامبخش ! روحی و روانی و عاطفی ! واو
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
ذکـــــرهـــــای آرامــش دهنــــده

برای هر ترسی « لا اله الا الله » 

برای هر غم و اندوهی « ما شاء الله » 

[تصویر:  najiforum_قرص-ارامبخش.jpg]
[تصویر:  najiforum_قرص-ارامبخش.jpg]
برای هر نعمتی « الحمد لله » 

برای هر آسایشی « الشکر لله » 

برای هر چیز شگفت آوری « سبحان الله » 

برای هر گناهی « استغفر الله » 

برای هر مصیبتی « انا لله و انا الیه راجعون » 

برای هر سختی و دشواری « حسبی الله » 

برای هر قضا و قدر « توکلت علی الله » 

برای هر دشمنی « اعتَصمتُ بالله » 
برای هر طاعت و گناهی « لا حول و لا قوة الا بالله

العلی العظیم »
برای رفع هر ترسی: لا اله الا الله
برای رفع هر غم و اندوهی: ما شاء الله
برای رفع هر نعمتی: الحمدالله
برای رفع هر آسایشی: شکراً لله
برای رفع هر چیز شگفت آوری: سبحان الله
برای رفع هر گناهی: استغفر الله
برای رفع هر مصیبتی: انا لله و انا الیه راجعون
برای رفع هر سختی و دشواری: حسبی الله
برای رفع هر دشمنی: اعتصمتُ بالله
برای هر کار و تلاشی: لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم

najibook.ir
یکی ازعواملی که به انسان آرامش میدهدذکرخداوندمتعال است درقران هم به این نکته اشاره شده است که برخی باگفتن ذکرهای مخصوصی درمواقع بحرانی نجات یافته وبه ارامش رسیده اند. 

۱-هیج چیزی مانندترس ارامش رااز انسان سلب نمیکندپس چه ذکری بگوییم که درهنگام ترس بتوانیم ارامش خودراحفظ کنیم ؟(حسبناالله نعم الوکیل نعم المولی ونعم النصیر)خداماراکافی است واوبهترین حامی ماست .

۲-دیگرعاملی که ازانسان سلب ارامش میکندناراحتی است انسان ممکن است هرلحظه غمگین شودبرای غلبه برغمهاچه ذکری توصیه شده است؟(لااله الاانت سبحانک انی کنت من الظالمین )خداونداجزتومعبودی نیست !منزهی تو!ومن ازستمکاران بودم.

۳-وقتی متوجه میشویم که دیگران برای مانقشه کشیده اند صورتمان سرخ میشود ودست وپایمان میلرزدوارامش به کلی ازوجودماپرمیکشدومیروددراین لحظات چه ذکری بگوییم؟(وافوض امری الی الله ان الله بصیربالعباد)من کارخودرابه خداواگذارکردم که خداوند نسبت به بندگانش بیناست (گردآوری :‌ انجمن ناجی)

۴-گاهی نداشتن امکانات مادی ماراازارمی دهدوازنداشتن انهارنج میبریم دراین صورت برای کسب ارامش چه ذکری بگوییم ؟(ماشاءالله لاحول ولاقوه الابالله )قوت ونیرویی جزازناحیه خدانیست.
لینک مرجع