انجمن علمی عمومی ناجی

نسخه‌ی کامل: درسی از یک پروانه...
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
حقیقت زندگی 

[تصویر:  najiforum_1328724518-a357-butterfly.jpg]
یک روز سوراخ کوچک در یک پیله ظاهر شد.شخصی نشست و
چند ساعت در جدال پروانه برای خروج از سوراخ کوچک ایجاد شده در پیله نگاه کرد.

سپس فعالیت پروانه متوقف شد و به نظر رسید تمام تلاش خود را انجام داده و نمیتواند ادامه دهد. شخص تصمیم گرفت به پروانه کمک کند با قیچی پیله را باز کرد.پروانه به راحتی از پیله خارج شد.اما بدنش ضعیف و بالهایش چروک بود.آن شخص باز هم به تماشای پروانه ادامه داد.چون انتظار داشت که بالهایش باز گسترده و محکم شوند و از بدن پروانه محافظت کنند.هیچ اتفاقی نیافتد.در واقع پروانه تمام بقیه عمرش به خزیدن مشغول بود و هرگز نتوانست پرواز کند.چیزی که آن شخص با همه مهربانی اش نمیدانست این بود که محدودیت پیله و تلاش لازم برای خروج از آن سوراخ راهی بود که خداوند برای ترشح مایعاتی از بدن پروانه به بالهایش داده بود تا پروانه پس از خروج از پیله بتواند پرواز کند.گاهی اوقات تلاش چیزی است که در زندگی نیاز داریم.اگر خداوند اجازه میداد که بدون هیچ مشکلی زندگی کنیم فلج می شدیم.به اندازه کافی قوی نبودیم و هرگز نمیتوانستیم پرواز کنیم.من قدرت خواستم و خداوند مشکلاتی در سر راهم قرار داد تا قوی شوم.من دانایی خواستم و خداوند به من مسئلی داد تا حل کنم.من سعادت و ترقی خواستم و خداوند به من قدرت تفکر و قوت ماهیچه داد تا کار کنم.من جرأت خواستم و خداوند موانعی سر راهم قرار داد تا بر آن ها غلبه کنم.من عشق خواستم و خداوند افرادی به من نشان داد که نیازمند کمک بودند.من محبت خواستم و خداوند به من فرصت هایی برای محبت قرار داد.من هرچه خواستم نرسیدم اما به هرچه نیاز داشتم رسیدم.
 ==============================================
بدون ترس زندگی کن با همه مشکلات مبارزه کن و بدان که میتوانی بر همه آن ها غلبه کنی.

انجمن ناجی

لینک مرجع